Startuje kolejna odsłona miejskiego projektu ZDROWE GLIWICE. 5 i 10 października, w dwóch różnych częściach miasta, specjaliści podpowiedzą nam, jak zapobiegać chorobom układu krążenia i tarczycy.

Na początek SERCE. 5 października w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” (ul. Partyzantów 25), o godz. 17.00 odbędzie się otwarty wykład pod hasłem „Choroby układu krążenia – jak im zapobiegać”. Specyfikę miażdżycowych chorób serca i naczyń, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, wad zastawkowych i migotania przybliży kardiolog, dr n. med. Adam Golda.

W piątek 6 października (w godz. od 15.00 do 19.00) na I piętrze CH Forum przy ul. Lipowej (Scena Forum) po raz kolejny będzie można wziąć udział w Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci. Podczas piątkowego spotkania będzie też można skorzystać z terapii wad postawy i terapii ręki, EEG Biofeedback, konsultacji wad postawy i treningu grupowego dzieci, testu obciążeń dla dzieci od 6 roku życia, konsultacji w zakresie naturalnych metod radzenia sobie z dolegliwościami. Odbędzie się też pokaz oczyszczania żywności.

TARCZYCA niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Kiedy warto sprawdzić stan pracy tego narządu i oznaczyć poziomy hormonów? Jakich objawów chorobowych nie wolno lekceważyć? Jaką dietę stosować? O tym wszystkim opowie 10 października w CH FORUM (ul. Lipowa 1 ) endokrynolog prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny!