Głównym celem spotkań będzie wzajemne zrozumienie, niwelowanie przesądów i stereotypów, świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji, a także rozwijanie poczucia empatii poprzez zdobywanie wiedzy na temat niepełnosprawności, nabywanie umiejętności niesienia pomocy niepełnosprawnym.

Ulotka do pobrania [PDF]

 


Dobre słowa – prezentacje
Dobre słowa
Spotkanie z Panią Teresą Ziob


Dobre słowa – prezentacje

18 marca 2016 r.
CH Forum, ul. Lipowa 1

Prezentacja wierszy młodzieży. Utwory w niej zawarte były recytowane podczas spotkania DOBRE SŁOWA, które odbyło 18 marca 2016 r. w Biblioforum.


Dobre słowa

18 marca 2016 r.,
Scena Forum, ul. Lipowa 1

„Opowiemy Wam…” to cykl interesujących spotkań organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami. Najbliższym wydarzeniem z tego cyklu będzie spotkanie pt. „Dobre słowa” na które – obok biblioteki – zapraszają: C.H. FORUM, Zespół Szkół im. J. Korczaka, Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 oraz doradca metodyczny ds. kształcenia specjalnego Małgorzata Błotnicka.

„Dobre słowa” to spotkanie ze światem pragnień, marzeń, wrażliwością i wyjątkową twórczością niepełnosprawnych uczniów-artystów. Będzie zaskakująco i pięknie!

Zapraszamy Wszystkich pragnących poznawać różne obszary ludzkiej natury oraz po prostu – miło spędzić czas.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Do galerii

Prezentacje


Spotkanie z Panią Teresą Ziob

2 lutego 2016 r., 16:30
Biblioforum, ul. Lipowa 1

W ramach projektu integracyjnego „Opowiemy Wam” zapraszamy na spotkanie z Panią Teresą Ziob, autorką autobiograficznej powieści „Sarna”. Pani Teresa na co dzień porusza się na wózku. Jest w jej sposobie życia jednak coś jeszcze rzadko spotykanego i bardzo ciekawego – w codziennym funkcjonowaniu pomaga jej czworonożny przyjaciel, Gucia – pies asystent przeszkolony przez Fundację DOGIQ. O tym w jaki sposób współpracują i przyjaźnią się oraz o dekalogu postępowania społeczeństwa wobec psa asystenta dowiemy się właśnie w ten zimowy wieczór w BIBLIOFORUM. Wstęp wolny.