24 marca 2017r., godz. 18:00
Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, ul. Dolnej Wsi 74

Projekt „Przy wspólnym stole” powstał dzięki współpracy Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, Gliwickiego Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Kolejne wydarzenia, na które będziemy Państwa zapraszać, staną się okazją do spotkań z innymi ludźmi, otwarcia się na potrzeby innych oraz uczenia się od siebie nawzajem.

Stół ma bogatą symbolikę. Przede wszystkim kojarzy nam się z rodziną i domowym ogniskiem. To przy nim spożywamy wspólnie posiłki i gromadzimy się przy okazji świąt. Stół zawsze był i jest miejscem spotkań, jednoczy, pozwala utrzymywać międzyludzkie więzi, nie tylko rodzinne, ale również przyjacielskie.

Projekt otworzy kulinarne spotkanie z Remigiuszem Rączką – Ślązakiem, kucharzem, restauratorem, autorem książek i telewizyjnych programów kulinarnych, a także stałym felietonistą „Nowin Wodzisławskich”. Podczas spotkania nie tylko usłyszymy jak zdrowo i smacznie przyrządzać potrawy, ale będzie również okazja spróbować dwóch dań przygotowanych przez Mistrza Rączkę.

Bezpłatne zaproszenia na spotkanie do odbioru w Bibliotece Centralnej, przy ul. Kościuszki 17. Ilość miejsc jest ograniczona.